20 let Epoque Quartet

Víte PRVNÍ o speciálním narozeninovém koncertu tohoto jedinečného multižánrového kvarteta s opravdu hvězdnými hosty.

Epoque Quartet oslaví 20 let ve velkém sále Lucerny

Exkluzivní hosté – Dagmar Pecková, Barbora Poláková, Dasha, Dan Bárta, Marek Eben, Matěj Ruppert, Jiří Lábus, Petr Čtvrtníček, Robert Balzar, Ondřej Brousek, Jan Kučera, Radek Baborák, Martin Kumžák, David Braid, Belfiato Quintet, Duo Siempre Nuevo

Slavnostní narozeninový večer nejznámější české multižánrové formace v kultovním prostředí velké Lucerny. Odbornou kritikou ceněné a širším publikem oblíbené české smyčcové seskupení chystá výběr toho nejlepšího, co na své dvacetileté hudební cestě potkalo, vytvořilo a odehrálo. Při pohledu na výčet hostů – gratulantů je jasné, že kromě skvělých smyčců bude celý večer jedinečnou příležitostí shlédnout a vyslechnout špičkové osobnosti rozličných hudebních žánrů, které by se nebýt přátelství s Epoque Quartet na jednom podiu jen těžko sešly.

„Kdosi řekl, že hrát ve smyčcovém kvartetu je jako žít v manželství, akorát že ve čtyřech lidech. Nechám na každém, jaké pocity v něm toto přirovnání vzbuzuje, nicméně je nutno poznamenat, že přežít v takovém svazku celých dvacet let v poměrně solidní psychické kondici je opravdový důvod k oslavě!“, směje se cellista souboru Vítek Petrášek a dodává: „Kromě šťastně namíchané chemie uvnitř skupiny, díky níž jsme přežili, máme i štěstí na častá hudební setkávání s muzikantskými osobnostmi z té nejvyšší ligy. Pro většinu z nich byla spolupráce se smyčcovým kvartetem dosti neprobádaným terénem a o to větší radost máme z hudby, která na základě těchto setkání vznikla a kterou posluchačům v Lucerně předvedeme. To, že si všichni tito velikáni udělali čas na to s námi oslavit naše narozeniny, to je jak z říše snů a snad to něco dobrého vypovídá i o nás.

Vedle Dana Bárty, Matěje Rupperta, Báry Polákové a dalších, kteří se představí ve svém autorském repertoáru, jistě posluchače potěší i píseň Kurta Weilla v podání Dagmar Peckové, jazzová balada Jana Kučery s nejlepším hornistou planety Radkem Baborákem, nebo světová premiéra napsaná pro tento koncert od kanadského klavírního mága Davida Braida. Pestrost večera podpoří z podia ještě řada dalších nástrojů (klavír, kytara, kontrabas, trombon, perkuse). „A s čím dorazí do Lucerny Jirka Lábus s Petrem Čtvrtníčkem, to se rádi necháme společně s diváky překvapit“, uzavírají a zvou členové Epoque Quartet.

...nádherný koncert je za námi
...MILÍ EPOCI, PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ
AŤ JSTE TAK SKVĚLÍ MNOHO DALŠÍCH LET

...DĚKUJEME VÁM, dle mnoha ohlasů, spokojeným návštěvníkům
...DĚKUJEME všem vzácným gratulantům a hostům 
...DĚKUJEME České televizi 
...DĚKUJEME spolupracovníkům a technikům

...zde je co nejvíce fotek z koncertu i zákulisí...

Přehled o události

Kdy: 26. 3. 2019
Začátek: 19:30
Kde: Lucerna - Velký sál
Předprodej:

Ke stažení

Další zdroje

Zpět na přehled